motto
امروز : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

بازگشت 76 نخبه ایرانی به میهن

بازگشت 76 نخبه ایرانی به میهن

به گزارش روابط عمومی شورای ایرانیان خارج از کشور استان خراسان رضوی، 76 نفر از متخصصان ساکن در خارج از ایران طی 10 ماه گذشته به میهن بازگشته اند.

 

معاون بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جکهوری در گفت و گو با خبرگزاری صدا سیما ضمن بیان این مطلب، تصریح کرد: متخصصان ایرانی خارج از کشور برای بازگشت به ایران می توانند با مراجعه به این پایگاه اینترنتی در زمینه ابهامات موجود در موضوع سربازی و اشتغال به کار اطلاعات بدست بیاورند.

 

علی مرتضی بیرنگ در ادامه با بیان شرایط جدید تعامل با ایرانیان خارج از کشور افزود:طی حداکثر 25 روز ، فرآیند جذب متقاضیان نخبه و متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در شرکت های دانش بنیان انجام شده و متقاضیان در این زمینه هیچ نگرانی نداشته باشند.

 

وی افزود: این افراد یک سال فرصت دارند که هم ارزیابی شده و خود را ارزیابی کنند تا تصمیم خود را برای ماندن در ایران بگیرند.

 

بیرنگ تاکید کرد: بیشتر این افراد 10 تا 15 سال در ایران نبودند و شناخت کمی از پیشرفت هایمان دارند و آشنایی آنها با فناوری های پیشرفته ایران و زمینه های کسب و کار و تولید می تواند موانع شروع پیش روی آنها را بردارد.

 

وی افزود: در شرایط پسابرجام بازار تولید محصولات در ایران برای شرکت های خارجی بسیار جذاب شده است و امیدواریم با ایجاد طرح دیپلماسی فناوری که با همکاری وزارت خارجه انجام می شود گام های موثری در زمینه جذب نخبگان ایرانی در شرکت های دانش بنیان برداریم.

 

معاون بین الملل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در ایران بیش از 2 هزار شرکت دانش بنیان فعالیت می کنند که خیلی از این شرکت ها توانایی صادرات محصول را ندارند و از فرآیند صادرات محصول نیز هیچ اطلاعاتی ندارند و ما سعی می کنیم با ارائه خدمات مشاوره ای و حمایتی از این شرکت ها برای تولید محصول صادراتی آنها گام برداریم.

 

بیرنگ افزود: بسیاری از شرکت های دانش بنیان در انتظار برداشتن تحریم ها و عقد قرارداد با شرکت های بین المللی هستند و هنوز قراردادهای نهایی منعقد نکرده اند در این حال شرکت های بین المللی فراوانی نیز درخواست ورود به بازار تولید کالاهای تجاری ایران را دارند و بخشی از آنها نیز تا حدودی به این عرصه وارد شده اند.

 

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 3 | کل بازدیدکنندگان : 340646