motto
امروز : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

اخبار

هیچ مشکل جدی و قانونی برای سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد

هیچ مشکل جدی و قانونی برای سرمایه گذاری خارجی وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی شورای ایرانیان خارج از کشور استان خراسان رضوی، وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر افزایش سرمایه گذاری خارجی در سال 95 تصریح کرد که ده ها قرارداد طی ماه های گذشته نهایی شده و موارد متعدد دیگری نیز در مرحله نهایی قرار دارد.

مهندس محمدرضا نعمت زاده گفت:طی چند ماه گذشته ده ها مورد وجود دارد که به قرارداد نهایی رسیده و موارد متعدد دیگری هم در حال طی مراحل و نهایی شدن است بنا بر این ما مشکل جدی و قانونی نداریم و با حوصله و دقت و وسواس در حال انتخاب شرکا و سرمایه گذاران خارجی خود هستیم.

وزیر صنعت در ادامه تاکید کرد که مشکلات تحریمی برطرف شده است:تمام محدودیت های ناشی از تحریم در روابط بین المللی برداشته شده است. بعد از توافقات برجام و دستورالعمل هایی که اتحادیه اروپا و آمریکا در زمینه رفع تحریم ها صادرکردند، تمام محدودیت ها برداشته شده است».
وی ادامه داد:« یکی از بزرگترین و مهم ترین محدودیت ها، سوییفت بود که تحریم های آن برداشته شد و بانک صنعت و معدن اولین بانکی بود که توانست بلافاصله بعد از اجرای برجام تعدادی ال سی باز کند. بانک های دیگر هم به این روند پیوستند و در آینده هم خواهند پیوست.

مهندس نعمت زاده در پایان خاطر نشان کرد که بازسازی اقتصاد ایران زمان می برد: بر خلاف تصور برخی که فکر می کنند یا اینگونه وانمود می کنند که به محض رفع محدودیت ها همه چیز به حالت قبل از تحریم ها بازمی گردد باید بگویم که این گونه نیست. خراب کردن سال ها طول کشید و ساختن هم قطعا زمان می برد. بسیاری از رویه ها و نرم افزارها و مقررات طی سال هایی که ما تحریم بودیم، تغییر کرده است و طبیعتا به روز شدن مدت ها زمان لازم دارد. به عبارت دیگر زمان و انرژی صرف شود تا شرایط ما و ارتباطات بین المللی به حالت عادی بازگردد ولی مهم این است که در مسیر عادی سازی قدم برمی داریم.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 0 | کل بازدیدکنندگان : 438587