motto
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

متخصصان داخلی جذب می‌شوند

DefaultPic

پرویز کرمی، مشاور بنیاد ملی نخبگان درباره طرح حمایت از نخبگان و متخصصان ایرانی مقیم خارج و داخل به «ایران» می‌گوید: «این طرح از سال گذشته اجرایی شده است و کماکان ادامه دارد.»

مشاور بنیاد ملی نخبگان می‌افزاید: «هر شرکت دانش بنیانی که پیش از این نخبگان و استعداد‌های برتر را نیز به خدمت گرفته باشد، می‌تواند از تسهیلات ویژه‌ای بهره‌مند شود حتی اگر شرکت دانش بنیانی متخصص ویژه‌ای را در اختیار داشته باشد که از تسهیلات سربازی و حقوقی بهره‌مند نشده باز بنیاد این تسهیلات را در اختیار آنها قرار می‌دهد.»

پرویز کرمی با بیان اینکه تمام شرایط و تسهیلات در سایت (http: //international. bmn. ir) درج شده است، می‌گوید: «نخبگان و شرکت‌ها، مراکز و مؤسسات فناورانه، نوآورنه و پژوهشی کشور می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این سایت مراجعه کنند.»

کرمی در پاسخ به سؤال «ایران» مبنی بر اینکه آماری از ایرانیانی که برای تحصیل به خارج مهاجرت کرده یا برای کار به کشور برگشته‌اند وجود دارد می‌گوید: «آماری نداریم که اعلام کنیم اما اینکه چه میزان با همین طرح به کشور بازگشته و مشغول به کار شده‌اند باید بگوییم که آمار قابل توجهی است. بیشتر این متخصصان نیز در دانشگاه شریف و دیگر مراکز تحقیقاتی کشور مشغول به کار شده‌اند.»

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 395 | کل بازدیدکنندگان : 338005