motto
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

جزییات طرح بازگشت متخصصان ایرانی حوزه فناوری اطلاعات به کشور

DefaultPic

سازمان نصر توافقی را با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کرد تا با ارائه تسهیلات، زمینه ورود متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور در حوزه فاوا به کشور فراهم شود.

ایران در گزارشی نوشت:  ناصر علی سعادت، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور: این طرح در نیمه دوم سال اجرایی می شود که البته ابتدا به صورت آزمایشی خواهد بود بعد به صورت جدی با همکاری سازمان نصر و بنیاد علمی نخبگان ادامه خواهد یافت.

حسین گروسی، عضو کمیسیون صنعت و معدن: توسعه کشور با دست‌های پرتوان متخصصان داخلی و ایرانی مقیم خارج صورت می‌گیرد، بنابراین باید زمینه جذب آنها را به بهترین نحو فراهم کنیم که این کار با ارائه بخشی از حقوق، حمایت از طرح‌ها و شرکت‌هایی که افراد متخصص را جذب می‌کنند و… می‌‌تواند عملی شود.

اولین گام برای بازگشت ایرانیان دارای تخصص در عرصه فناوری در دولت روحانی برداشته شد، این حرکت به صورت امضای توافقنامه جذب متخصصان برجسته ایرانی خارج از کشور در رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات بین سازمان صنفی رایانه‌ای کشور (نصر) و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رقم خورد. طبق این توافقنامه علاوه بر تسهیلات سربازی، نیمی از حقوق، مزایا، بیمه و مالیات به فرد مورد تأیید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به مدت یک سال از سوی معاونت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت خواهد شد. قرار است سازمان نصر از نیمه دوم مهرماه این توافقنامه را به صورت آزمایشی اجرا کند تا متخصصان حوزه فاوا به کشور بازگردند.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 392 | کل بازدیدکنندگان : 338002