motto
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

سرمایه گذاری داخلی چراغ راه روشنی برای سرمایه گذاری خارجی است

DefaultPic

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی که دراولین همایش جذب وتوسعه سرمایه گذاری استان خراسان رضوی سخنرانی میکرد با اشاره به این که سرمایه گذاری داخلی چراغ راه روشنی برای ورود سرمایه گذاری خارجی به کشور است افزود:
اگر یک سرمایه گذاری خارجی در کشور با مشکل برخورد کند قطعا بخشی برای شکایت و پیگیری مشکل خود دارد ولی همین موضوع برای سرمایه گذاری داخلی به صورت شفاف وجود ندارد و طراحی یک ساز و کار مشخص و ویژه ضروری است.
دکترمحمد خزاعی با بیان این که سرمایه گذاری خارجی یک امتیاز ویژه برای کشور محسوب می شود متذکر شد: باید برای سرمایه گذاری داخلی امتیازهای ویژه ای قائل شویم.
وی تصریح کرد: یک ساز و کار مشخص برای حل مشکلات سرمایه گذاران داخلی نیاز است تا در صورت غفلت مسئول مربوط، این ساز و کار مشکل سرمایه گذار را حل کند.
رئیس سازمان سرمایه گذاری وکمکهای اقتصادی وفنی ایرانگفت: دشمن آرام آرام با حربه اقتصادی قصد فلج کردن کشور را دارد و با این کار به دنبال تضعیف تولید، کاهش سرمایه گذاری و القای ضعف به نیروی کار ماست.
وی تاکید کرد: دلیل این که مقام معظم رهبری مدام بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند به این دلیل است که رهبری به مردم سفارش می کنند کشوری که اقتصادش متکی بر خودش باشد می تواند در تمامی زمینه ها موفق شود.
دکتر خزاعی ضمن تاکید بر برگزاری سمینارهای ملی اقتصادی تخصصی افزود: باید تلاش شود در فرصت مناسب به دلیل جایگاه ویژه از افرادی که در عرصه اقتصادی حرفی برای گفتن دارند در این سمینارها استفاده شود.وی با تاکید بر این که توزیع مناسب منابع مالی در فعالیت های اقتصادی مهم ترین مقوله محسوب می شود گفت: برخی امکان ها در کشور وجود دارد که در آنها نیازمندی و منابع مالی شفاف نیست.
دکتر خزاعی بر حفظ امنیت سرمایه گذاران تاکید کرد و افزود: سرمایه در جایی صرف می شود که در آن جا امنیت باشد.وی با انتقاد از رشد 7 برابری واردات استان گفت: واردات در سال گذشته 7 برابر شده و صادرات در استان فقط 5 درصد رشد داشته است.
استاندار خراسان رضوی نیز در این همایش ضمن تاکید بر همدلی ، همزبانی و اتحاد دولت و بخش خصوصی که مهم ترین راهکار برای توسعه سرمایه گذاری ها در استان است گفت: استان به ویژه مشهد در حوزه های مختلف گردشگری، مذهبی، اقتصادی، فرهنگی ، طبیعی موقعیتی ویژه دارد و به این دلیل سال گذشته نرخ تورم و بیکاری نسبت به متوسط کشوری در مدت مشابه سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافت.
«علیرضا رشیدیان افزود: سال گذشته در استان با وجود کاهش قیمت نفت و محدودیت هایی که داشتیم، با همکاری دولت و بخش خصوصی و بهره گیری از مشارکت بانک ها مسائل موجود در برخی واحدهای سرمایه گذاری تا حدود زیادی تعدیل یافت.
رشیدیان تاکید کرد: با برنامه ریزی و همکاری دست اندرکاران باید زمینه جذب سرمایه گذاری ها در داخل استان فراهم شود. وی تصریح کرد: برگزاری همایش های تخصصی در حوزه های مختلف اقتصادی و تولیدی برای جذب سرمایه گذار ضروری است.
رشیدیان به ظرفیت های ویژه استان در زمینه صادرات اشاره کرد و گفت: وجود مناطق ویژه اقتصادی دوغارون و سرخس و ظرفیت های ویژه در بازار های کشورهای ترکمنستان ، افغانستان و تاجیکستان زمینه را برای افزایش صادرات فراهم می کند

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 395 | کل بازدیدکنندگان : 338005