motto
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

توسعه‌ آی‌سی‌تی در دستان متخصصان داخلی

توسعه‌ آی‌سی‌تی در دستان متخصصان داخلی

طرح اصلی حمایت از نخبگان و متخصصان ایرانی مقیم خارج بعد از سفر سال گذشته رئیس جمهوری به نیویورک شکل گرفت. در دیداری که رئیس جمهوری و معاون علمی فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد علمی نخبگان (ستاری) با نخبگان ایرانی مقیم امریکا داشتند یک طرح حمایتی ارائه شد تا شرایطی فراهم شود که نخبگان و متخصصانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، بتوانند به کشور بازگردند.
بنیاد علمی نخبگان نیز به این جمعبندی رسید که باید برای ترغیب و تشویق نخبگان و متخصصان ایرانی مقیم خارج از کشور تدابیری اندیشیده شود تا با در اختیار گذاشتن تسهیلاتی آنها در کشور خود ایران کار کنند.
«این طرح یکی از طرح‌های خوبی است که با اجرای آن و ارائه تسهیلات به نیرو‌های انسانی ایرانی خارج از کشور، راه بازگشت به کشور و توسعه را هموارتر می‌کند.»
حسین گروسی، عضو کمیسیون صنعت و معدن با بیان مطلب فوق به «ایران» می‌گوید: «توسعه کشور با دست‌های پرتوان متخصصان داخلی و ایرانی مقیم خارج صورت می‌گیرد، بنابراین حمایت به شیوه صحیحی در حال انجام است.»
نماینده مردم شهریار اظهار می‌دارد: «یک کشور با نیروی انسانی توسعه پیدا می‌کند و دنیا اکنون به دنبال مغزهای سایر کشورهاست و با شناسایی آنها متخصصان و نیروهای کارآمد را جذب می‌کند تا کشور خود را توسعه دهد. آنها نه تنها نیروهای نخبه خود بلکه نخبگان خارجی را هم جذب می‌کنند، امریکا و اروپا همیشه دنبال مغزهای ایرانی بوده و هست پس چرا ما برای جذب نیروی خودی کاری انجام ندهیم. بنابراین باید زمینه جذب آنها را به بهترین نحو فراهم کنیم که این کار با ارائه بخشی از حقوق، حمایت از طرح‌ها و شرکت‌هایی که افراد متخصص را جذب می‌کنند و… می‌‌تواند عملی شود.»

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 395 | کل بازدیدکنندگان : 338005