motto
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری ایرانیان مقیم خارج از کشور

سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری ایرانیان مقیم خارج از کشور

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ونایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور حدود 200 میلیون دلار در این استان سرمایه گذاری غیرپوششی انجام داه اند.
به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان، سیدعلی شهابی اظهار داشت: بر اساس قانون سرمایه گذاری خارجی سرمایه این افراد ضمانت شده است و هر سرمایه گذار می تواند در صورت بروز مشکل یا داشتن تمایل سرمایه آورده را با خود ببرد.
وی گفت: سرمایه گذاران خارجی با اخذ مجوز سرمایه گذاری از این قانون استفاده می کنند اما ایرانیان خارج از کشور به دلیل اطمینان و امنیتی که برای سرمایه های خود در کشور احساس می کنند مجوزی برای سرمایه گذاری دریافت نمی کنند و به صورت مستقیم سرمایه خود را وارد چرخه اقتصاد کشور می نمایند.
مدیر کل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی افزود: سرمایه گذاریهای انجام شده در این بخش به نام سرمایه گذاری خارجی غیرپوششی شناخته می شود که بیشتر متعلق به سرمایه گذاران ایرانی مقیم خارج از کشور است.

او گفت: از مهمترین حوزه هایی که سرمایه گذاری خارجی انجام شده می توان به تولید فولاد، اماکن تجاری، اماکن اقامتی، صنایع نساجی و حمل و نقل اشاره نمود.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 392 | کل بازدیدکنندگان : 338002