motto
امروز : پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

شورای عالی ایرانیان خارج برای انجام بهتر امور، مجددا به وزارت خارجه منتقل شد

شورای عالی ایرانیان خارج برای انجام بهتر امور، مجددا به وزارت خارجه منتقل شد

یک مقام مطلع در نهاد ریاست جمهوری گفت: در سال جاری مقرر شد به منظور انجام بهتر امور، پرهیز از هزینه های موازی و استفاده از ظرفیت های وزارت امور خارجه، شورای عالی ایرانیان خارج از کشور مجددا به آن وزارتخانه منتقل شود.

در پی انتشار مطالبی در برخی سایت ها با موضوع انحلال و یا انتزاع شورای عالی ایرانیان خارج از کشور از نهاد ریاست جمهوری و الحاق آن به وزارت امور خارجه، یک مقام مطلع در نهاد ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا توضیحاتی ارایه کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، وی گفت: شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در سال 1382 براساس مصوبه 22355/ت 28798/ه مورخ 4 آذر 82 هیات دولت در وزارت امور خارجه تشکیل شد. علیرغم این در سال 1385 و در دولت نهم، شورای مذکور از وزارت خارجه به ریاست جمهوری منتقل شد.
این مقام مطلع اظهار داشت: در سال جاری براساس تصمیمات کلان نهاد ریاست جمهوری در خصوص واگذاری امور تخصصی مربوط به وزارتخانه ها به دستگاه های ذی ربط مقرر شد شورای مذکور مجدداً به منظور انجام بهتر امور، پرهیز از ساختارها و هزینه های موازی و همچنین استفاده از ظرفیت های وزارت امور خارجه برای انجام امور مرتبط با ایرانیان خارج از کشور، به آن وزارت منتقل شود.
وی ادامه داد: براساس ابلاغیه شماره 1879/م18؛ 31 تیر 94 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، قرار است نسبت به عملیاتی کردن موضوع اقدام لازم انجام شود.
این مقام مطلع اظهار داشت: از آنجایی که وظایف مربوط به آن دبیرخانه در حوزه معاونت امور کنسولی مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه انجام خواهد شد و این وزارت خانه نیز از ظرفیت نیروی انسانی موجود و متخصص برای انجام امور مربوطه برخوردار است، بنابراین با نیروهای قرارداد کار مشخص که نیازی به خدمات آنان نباشد براساس قوانین و مقررات و پرداخت تمامی حقوق قانونی و کمک های لازم تسویه حساب خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور کمک به جایابی افراد شاغل قرارداد کار مشخص آن دبیرخانه در سایر دستگاه های اجرایی مورد نیاز، اسامی نامبردگان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام شده است.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 392 | کل بازدیدکنندگان : 338002