motto
امروز : دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

اخبار

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت خبر داد:

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت خبر داد:

تسهیل شرایط فعالیت فناوران و نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور/ حمایت از تاسیس کنندگان شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه از ایرانیان مقیم خارج کشور و سرمایه‌گذاران خارجی برای تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در ایران حمایت می‌کند.
به گزارش خبرگزاری میزان، حسین وطن پور درباره تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: یکی از موانع عمده در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، پایین بودن میزان بهره وری این شرکت‌ها است که قصد داریم، طی نشستی همزمان با “اولین همایش علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان”، “اولین گردهمایی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت” را نیز در روزهای 22 و 23 شهریور ماه امسال برپا کرده تا در فرصتی مناسب با طرح مشکلات و چالش های این شرکت‌ها راهکار مناسب اجرایی را نیز اتخاذ کنیم.
وی با اشاره به شرایط “پسا تحریم”، توجه به کیفیت تولیدات شرکت های دانش بنیان را ضروری دانسته بر تجاری سازی و صادرات دانش و محصولات دانش محور تاکید و افزود: افزایش حضور شرکت های ایرانی دانش بنیان در نمایشگاه های بین المللی یکی از گام های اساسی در تجاری سازی و صادرات است که در این زمینه با ترکیه برای شکل گیری همکاری های بین بخشی مذاکراتی داشته ایم تا بتوانیم، نسبت به انتقال تجارب 2 کشور با هدف حضور آنان در بازارهای بین المللی هماهنگی های لازم را به عمل آوریم.
به گفته وطن پور، در شرایط پسا تحریم، قصد داریم به جای انتقال دانش فنی یا تولید محصولات تحت لیسانس، شرایط را برای بهره مندی از حضور فناوران و نخبگان خارج کشور فراهم آوریم.
وی از تلاش‌های انجام یافته برای کنترل واردات کالاهای تولیدی شرکت‌های دانش بنیان به‌عنوان دیگر راهکار حمایت از شرکت‌های دانش بنیان داخلی در شرایط پسا تحریم نام برد.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با ابراز خرسندی از برپایی اولین همایش علوم پایه پزشکی و تولید دانش بنیان و اولین گردهمایی شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت یادآور شد: این وزارتخانه با حمایت از دریافت گواهینامه‌های بین المللی قصد دارد، سطح کیفیت محصولات تولید داخلی را افزایش دهد.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود، 278 شرکت ایرانی دانش بنیان حوزه سلامت با حضور فعال خود و به نمایش گذاشتن دست آوردهای خود در این همایش بتوانند، راهکارهای بهبود فناوری را در کشور هموار سازند.
وطن پور تصریح کرد: یکی از موانع عمده رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان در کشور ناآشنایی دانشمندان و محققان فعال در این زمینه با اصول بنگاه داری، تاسیس شرکت و بازاریابی، قوانین حاکم بر اقتصاد، تجاری سازی و … است که در حال حاضر با راه اندازی سایت آموزش دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری، شرایط برای تمام فراگیران برای کسب همه گونه اطلاعات اقتصادی و تجاری فراهم شده است.
وی ادامه داد: ضمن فراهم آوری راهکار تسهیل تاسیس شرکت دانش بنیان در این دفتر، تاکید ما بر این است تا مسئولان اجرایی دانشگاه ها در حوزه فناوری، خود موسس یک شرکت دانش بنیان باشند تا بتوانند، ضمن آشنایی با مشکلات راه اندازی و اداره این‌گونه شرکت‌ها در فرهنگ سازی توسعه شرکت‌های دانش بنیان نیز به ما کمک کنند.

آمار بازدیدها
تعداد بازدیدکنندگان امروز : 3 | کل بازدیدکنندگان : 340646